AnasayfaAramaKayıt OlGiriş yap

Jasmine Devonne Allison

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Kaitlynn Devonne Dantes
Hogwarts / 4. Sınıf / Gryffindor Öğrencisi / Admin
Hogwarts / 4. Sınıf / Gryffindor Öğrencisi / Admin

Kaitlynn Devonne Dantes
Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 06/02/09 Mesaj Sayısı : 12 Nerden : Londra Mücadele Tarafı : Aydınlık Kan Statüsü : Safkan

Jasmine Devonne Allison Vide
MesajKonu: Jasmine Devonne Allison Jasmine Devonne Allison Icon_minitimeCuma Şub. 06, 2009 5:57 pm

-----DIAGON YOLU'NDA-----


Jasmine'nin Hogwarts'ta ilk yılıydı.Ailesi ile birlikte listede yazılanları almaya gidecekti.Üstünü giyindi ve kapıdan annesi ve babasına seslendi."Anne!Baba! Hazır mısınız ?"Bir iki dakika sonra aşağıdan annesinin sesi geldi."Hazırız kızım, sende hazırsan hadi gel fazla gecikmeyelim!"dedi.Jasmine üstünü giyindikten sonra saçlarını taradı ve tek yandan tokayla tutturdu.Odadan çıkmak için kapının koluna hamle ederken listeyi unuttuğunu farketti.Masasının üstünde duran listeyi kaptığı gibi odadan çıktı ve merdivenlerden hızlı bir şekilde aşağıya indi."Hazırım baba, hadi gidelim."dedi heyecanlı bir şekilde.Annesi kızına bakıp gülümsedi."Heyecanlı olman çok normal tatlım, bizde senin zamanında öyleydik, neredeyse ben kalbimin yerinden fırlayıp çıkacağını sanmıştım."dedi kızına moral vermek amacıyla gülerek...

Şöminenin yanına gittiler.İlk önce annesi şömineye girdi.Eline aldığı uçuç tozunu yere serperek"Diagon Yolu!!"diye haykırdı ve şömineden yeşil ateşler içinde ortadan kayboldu.Jasmine bir an irkildi.Annesinin gerçekten yandığını sanmıştı.Babası moral vermeye çalışarak"Hadı tatlım, sıra sende sakın korkma, hiç bir şey olmayacak."Babası uçuç tozunu Jasmine'ne uzattı.Jasmine yavaşça elini kaba daldırdı ve bir avuç tozu elinde sımsıkı tutarak şöminenin içine girdi.Bir iki dakika bekleyerek düşündü.Daha sonra elindeki tozu yere bırakarak"Diagon Yolu!!"dedi ve yeşil ateşler içinde gözden kayboldu.

Şömineden pat diye çıktı.Ayağa kalktı ve sirkelenmeye başladı.Gözlerini ovuşturarak karşıyabaktığında annesini gördü.Annesi gelip kızının üstünü temizlemeye başladı.Biraz sonra babası da şömineden çıktı.İyice sirkelendikten sonra oradan çıktılar.Diagon Yolu'na ayak bastıklarında Jasmine gözlerine inanamadı.Gerçekten çok güzeldi ve her taraf büyücü ve cadı ile doluydu.Jasmine sağ tarafa baktığında bir tabela gördü.Tabela da"Knockturn Yolu"yazılıydı.Jasmine annesine tabelayı işaret ederek sordu."Anne o yol neresi ?"Annesi tedirginlikle Jasmine'ni kolundan tutup yürüterek"Aa.. şey.. yok bir şey kızım.Boşver oraya sakın gitme sen."dedi ve konuyu değiştirmek amacıyla tekrar Jasmine'ne"Listeyi çıkarsana kızım, ne lazım ne alacakmışız."dedi.

Jasmine, cebindeki listeyi çıkarttı ve açıp annesine uzattı.Annesi inceleyerek baktı ve kızına dönüp"Tamam bunların hepsini burada bulabiliriz."dedi ve yürümeye başladılar.Listede ilk önce iksir malzemeleri yazıyordu."Tamam, bunları almak için Büyücü Aktarı'na gideceğiz."dedi ve hemen arkasından babası söze girişti."Siz bu listedekileri ala durun, benim küçük bir işim var onu halledip geleyim."dedi ve eşine göz kırptı.Belli ki anlamıştı o da.

Büyücü Aktarı'na geldiler.Kapıyı açtıklarında çan sesi çıktı ve kapanırken de aynı şey oldu.Gerekli olan iksir malzemelerini aldılar ve annesi parayı ödeyerek dükkandan çıktılar."Sırada bakalım ne varmış, işte bir kazan."dedi annesi.Gerekli olan orta boyda kazanı aldıktan sonra annesi tekrar listeye baktı."Hmm... bir hayvan.Ama bunu daha sonra alalım.Şimdi sırada asa var."dedi annesi sevinçle."Asa mı ?"dedi Jasmine.

"Evet asa...Öyleyse Ollivander'a gideceğiz.Çok iyi bir asa yapımcısıdır, bunu sakın unutma kızım."dedi annesi öğüt verir gibi.Ollivanders Asa Dükkanı'na girdiler.İçeride hiç kimse yoktu.Annesi etrafa baknırak seslendi."Merhaba...Kimse Yok mu ?!"Birden yukarı merdivenden şap diye birisi çıktı.Bu Mr.Ollivander'dı.Adamın yüzünde bir gülümseme belirdi ve merdivenden aşağıya inerek raftaki asalara göz atarak bir kutu çekti.Masaya yaklaşarak"Merhabalar Mrs.Allison.Sanırım bu kızınız olmalı."dedi büyük bir içtenlikle.Mrs.Allison gülümseyerek cevap verdi."Evet, kızım.Ona asa almaya geldik Mr.Ollivander."

"Ne güzel...Merhabalar küçük hanım.Hogwarts'ta ilk yılınız demek.Buyrun böyle bir asa deneyin."dedi Mr.Ollivander.Jasmine büyük bir heyecan ve tedirginlikle Mr.Ollivander'ın uzattığı asayı eline aldı ve bir annesine bir Mr.Ollivander'a baktı.Annesi kızını dürterek"Kızım sallamayı düşünüyor musun ? O asa sabit tutularak çalışmıyor maalesef."dedi gülerek.

Jasmine, annesinin sarsmasıyla kendine geldi.Derin bir nefes alarak asasını salladı.Sallamasıyla masaya koyması bir olmuştu.Bütün raftaki kutular büyük bir gürültüyle havada uçuşmaya başlamıştı.Mr. Ollivander yukarıdaki asalardan birini almaya hamle ederken"Belli ki olmadı."dedi.Aldığı asayı Jasmine'ne uzattı."Belki de bu."dedi.Jasmine, kendisine uzatılan asayı aldı ve bu sefer sağındaki raflara salladı.Raftaki dağınık duran asa kutuları düzgünce yerine yerleştirildi."Evet işte, asanız hayırlı olsun küçük hanım."dedi Mr. Ollivander gülümseyerek.

Daha sonra annesi Mr. Ollivander'a teşekkür edip parayı ödedikten sonra dükkandan dışarı çıktılar.Herşey tamamdı.Sadece hayvan hariç.Jasmine annesine"Anne, hayvanı ne zam..."lafı yardı da kalmıştı Jasmine'nin.Karşıya baktığında babasının geldiğini gördü.Kucağında sarı renkte bir kedi duruyordu.Babası giderek kendilerine yaklaştı ve Jasmine'ne gülümseyerek"Bunu senin için aldım kızım, umarım beğenirsin.Kedileri çok seversin sen."dedi ve kediyi Jasmine'ne uzattı.Jasmine gözlerine inanamadı.Kediyi kucağına aldı ve babasına bakarak"Teşekkür ederim baba, bu gerçekten çok şirin bir kedi."dedikten sonra babasına sarıldı.Babası güldü ve"Bir şey değil kızım, bu annenle benim sana hediyem.Hogwarts'a başlaman nedeniyle.Umarım çok iyi ve çalışkan bir öğrenci olursun."dedi ve arkasına"Evet, herşey alındı mı ? Bir eksik var mı ?"diye sordu.Mrs. Allison cevap verdi."Her şey tamamdır, gidebiliriz artık."dedi ve tekrar şömineye döndüler.Aynı şekilde yolculuk yaptılar ve Jasmine gözlerini açtığında aldığı eşyalarla evindeydi ve çok mutluydu.Annesi ve babasından uzak yaşayacaktı bir süre ama Hogwarts'ta çok eğleneceğini ve bir şeyler öğreneceğini biliyordu.Yarın Hogwarts'ta gidecekti.Hemen çantasını hazırladı.Bu gece hayatta uyuyamazdı.Hogwarts'ı hayal ederken akşam olmuştu çoktan ve Jasmine'nin uykusu da gelmişti.Yukarı çıkıp yatağına girdi ve bir beş dakikalığına Hogwarts'tı düşlemeye başladı.Daha sonra uykuya daldı.
------SABAH-----
İşte vakit gelmişti.Hogwarts'a gitme zamanı gelmişti.Büyük bir sevinçle yatağından fırladı Jasmine.Üstünü giyindi ve aşağıya indi.Annesi asa hareketiyle masaya tabak ve fincan diziyordu.Annesini yanadığından öptü ve daha sonra büyük bir heyecanla masaya oturdu.Kahvaltısını yaptıktan sonra hazırlandılar ve babası dışarıdan seslendi."Haydi artık, çıkalım geç kalacağız."dedi ve Jasmine'nin kalbi çok hızlı atmaya başladı.Annesiyle birlikte dışarı çıktılar.Arabaya bindiler ve peronların olduğu yere geldiler.Jasmine biletini çıkardı ve baktı.Bilette 9/3 çeyrek numaralı peron yazıyordu.Jasmine bir yanlışlık olduğunu düşünerek babasına döndü ve"9/3 çeyrek numaralı peron mu ? Ama baba, böyle bir şey olması mümkün değil."dedi kendinen emin bir şekilde.Babası güldü ve"Emin misin kızım ? Bu okula mugglelar gitmiyor.O yüzden mugglelar için böyle bir şey olamaz.Ama sen muggle değilsin.Hiç birimiz değiliz.O yüzden bizim için böyle bir peron var."Duvarı işaret etti ve"İşte peron o duvarın arkasında.Tek yapman gereken duvarı aşmak."Jasmine pek anlamışa benzemiyordu.Yüzünden de belli oluyordu ve babası devam etti"Anlatmak istediğim sana duvarın içinden geçeceksin.Bu kadar, çok basit."Jasmine o sözün arkasına dona kalmıştı.Annesine baktığında ağladığını gördü.Ona sarıldı ve"Merak etme anne, her hafta yazacağım...Söz."dedi ve babasına dönüp sarılarak"Hoşçakal baba, yardımların için çok sağol."dedi ve annesi ve babasıyla vedalaştıktan sonra koşarak duvarın içinden geçti.Gözlerini açtığında karşı levhada"Hogwarts Express|9/3 çeyrek"yazdığını gördü ve gülümsedi.Daha sonra siyah trene baktı ve"Vay canına!"dedi.Hemen trene bindi ve arkalara doğru ilerlemeye başladı.Boş bir kompartıman gördü.İçeri girip oturdu ve bir iki dakika sonra trenin düdüğünü çaldı ve arkasına bir ses duyuldu."Tren kalkıyor!Herkes trene!"diyordu birisi.

Jasmine'nin yüzünde bir gülümseme belirdi.Bir yandan da kalbi küt küt atmaktaydı.Çantasından bir kitap çıkararak okumaya başladı.Jasmine'nin en merak ettiği şey hangi binaya girecek olmasıydı.Ailesinin tamamı Gryffindor ve Ravenclaw'daydı.Camdan dışarı baktı.Çok güzel bir manzara ile karşı karşıya geldi.Daha sonra kapı açıldı ve elinde şeker arabası olan bir yaşlı kadın Jasmine bakarak"Şeker ister misin ?"dedi.Jasmine biraz düşündü ve kendine bir şeker aldı.Parasını ödedikten sonra tekrar yerine oturdu ve kitabını eline alarak okumaya devam etti.
_________________
Jasmine Devonne Allison Kaitlynnnnimzaet1
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cruella Anthea Dantes
Admin / Hogwarts Müdüresi / İksir Prof. / Ravenclaw B.S
Admin / Hogwarts Müdüresi / İksir Prof. / Ravenclaw B.S

Cruella Anthea Dantes
Kadın
Yaş : 24 Kayıt tarihi : 24/01/09 Mesaj Sayısı : 62 Nerden : LonDra Mücadele Tarafı : Aydınlık Kan Statüsü : Safkan

Jasmine Devonne Allison Vide
MesajKonu: Geri: Jasmine Devonne Allison Jasmine Devonne Allison Icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 12:25 am

İmla hatası göremedim . Very Happy Uzunluk oldukça güzel . Renklendirmeler hoş olmuş fakat beyaz yerine başka bir renk kullansan daha güzel olur diye düşünüyorum . Rp'de başlıklardan çok hoşlanırım Smile Puanın 90 ...
_________________
Jasmine Devonne Allison Britney
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://magicalworld.forumdizini.com

Jasmine Devonne Allison

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Magical World :: Magical World :: Rp Dersliği -