AnasayfaAramaKayıt OlGiriş yap

Leonardo Billy Dymeas

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Leonardo Billy Dymeas
Uçuş Profesörü (H,D) / Ursa B.S
Uçuş Profesörü (H,D) / Ursa B.S

Leonardo Billy Dymeas
Erkek
Yaş : 24 Kayıt tarihi : 06/02/09 Mesaj Sayısı : 16 Nerden : Mersin Mücadele Tarafı : Tarafsız Kan Statüsü : Safkan

Leonardo Billy Dymeas Vide
MesajKonu: Leonardo Billy Dymeas Leonardo Billy Dymeas Icon_minitimeCuma Şub. 06, 2009 2:09 pm

: : 14 NİSAN : :

Şatodakilerin çoğu bir varis arzu eden Arthur Henry Basset için dua ederken bazıları da karnı kocaman olmasına rağmen bünyesi gittikçe zayıf düşen Ophelia Elizabeth Basset için dua ediyordu. Çok da fazla umutlanmak istemiyorlardı, ne de olsa Elizabeth daha önce iki ölü bebek doğurmuştu. Ayrıca sağlıklı bir doğum gerçekleşse bile bebeğin kız olma olasılığı da vardı.

Elizabeth’in gittikçe yükselen çığlıkları karşısında daha fazla dayanamayan Arthur, hekimin ve ebenin tüm itirazlarına rağmen karısının odasına girdi. Ortalık kan gölüne dönmüştü, yine de Dük bebeğin cinsiyeti açıklandığında orada olmakta kararlıydı.

Önce bebeğin kafası göründü, ardından omuzları. Elizabeth acı içinde kıvranarak, bebeği dünyaya getirmeyi başarmıştı. Herkes Elizabeth’e değil doğan bebeğe bakıyordu.
Ve o sırada, Arthur anladı ki gerçekten bir Tanrı var ve Basset’lere hala yukarıdan gülümsüyordu. Arthur, bebeği temizlemesi için ebeye birkaç dakika izin verdi, sonra küçük oğlunu kolları arasına aldı ve merakla bekleyenlere takdim etmek için salona doğru yürüdü:

-Bir oğlum oldu, kusursuz bir bebek!

İçleri rahatlamış olan hizmetkârlar bir yandan gülüp bir yandan ağlarken, Arthur kucağındaki minik çocuğa baktı ve:

-Sen mükemmelsin. Sen bir Basset’sin. Sen benimsin.

Arthur sağlıklı bir oğlu olduğunu herkese ilan etmek için bebeği dışarı çıkarmak istedi,fakat nisan ayının hafif esintisi buna mani oluyordu;oğlunu ebeye teslim etti ve onun annesinin yanına götürülmesine izin verdi.Sonra en değerli atlarından birine bindi ve bahtının bu kadar açık oluşunu tüm şehre haykırarak duyurmaya başladı.Aynı esnada, doğumdan sonra kanaması bir türlü durmayan zavallı Elizabeth bilincini kaybetti, kısa süre sonra da sessizce öbür dünyaya göçtü.

Arthur aylarca“ Leonardo Billy ” adındaki oğlunun iyi bir varis olabilmesi için hizmetçilerle ve dadılarla uğraşıp durdu. Çoğu zaman onu şatoda dadılarına bırakıp yurt dışı seyahatlerine gitti. Ama bir şeyi unutuyordu, babası olarak ona hiç sevgisini vermemişti. Tek amacı iyi bir varis olmasını sağlamaktı.


: : 5 YIL SONRA : :

Billy artık 5 yaşında bir çocuk olmuştu. Zaman çabuk geçiyordu. Arthur zaman zaman onu ziyarete gelse de her zaman Billy’e dadıları bakmıştır. Billy 4,5 yaşındayken Arthur şatoya geri dönmüş ve oğlunu karşısına almıştır. Ona bir büyücü olduğunu açıklaması gerekmekteydi. Tüm bu seyahatlerin sebebini söylemesi gerekiyordu.
Arthur oğlunun henüz hiç konuşmadığını bile bilmiyordu. Dadılar endişeli gözlerle Arthur’a bakarken herkes susmuştu:


-Sevgili çocuğum. Sana söylemem gereken çok önemli olaylar var. Bunları duymaya hazır mısın?

Billy kaşlarını çattı. Hiç bir şey söylemeden sadece karşısında duran Arthur’a bakıyordu. Yıllardır onu görmüyordu. Sessizce Arthur’a bakmaya devam etti. Arthur ters giden bir şeyler olduğunun farkına varmıştı. Baş dadıya dönerek:

-Neden konuşmuyor?

Baş dadı endişeli gözlerle Arthur’a bakarken nefesini tuttu. Sesi titreyerek çıkıyordu:

-Efendim henüz konuşamıyor-

Cümlesini tamamlayamamıştı. Arthur’un irileşen ve öfkeyle dolan gözleri Billy’e döndü. Ona öfkesini saklamadan bakmaya devam etti. Sonunda kükrer gibi bir sesle:

-Kahretsin konuş benimle küçük aptal! Belkide çocuğun korkutulmaya ihtiyacı var. Belki de ona daha disiplinli yaklaşmak gerekiyor. İyi bir ceza konuşmasına yardımcı olabilir.

Arkasında duran adamlarından birinin elinde duran bir değneği aldıktan sonra çocuğun kafasına vurdu. Hala öfke saçıyordu etrafa, hizmetçiler seslerden dolayı salonun kapısından olanları izliyordu. Dadılar ise korkuyla Arthur’a bakıyordu. Sonunda Billy daha önce kimsenin duymadığı sesiyle:

-Hayır!

Dadının soluğu kesildi. Arthur ise elinde deneği yere düşürdü. İlk defa Billy'nin sesini duyuyorlardı. Arthur gözleri dolarak, usulca:


-Ne dedin sen?

Billy bedeninin iki yanında yumruklarını sıkmış, küçük çenesini de öne uzatmıştı:

-Sakın bana v-v-v-v..

Kekelemeye başlamıştı. Salondaki herkes sesini kesmiş Billy’e bakıyordu. Arthur’un beti benzi attı:


-Ne diyor bu çocuk?

Dadı uygun cümleyi kurmak için birkaç saniye düşünürken, Billy yeniden konuşmak için ağzını açtı:

-Sa-s-s-sakın bana(derin bir nefes aldıktan sonra devam etti)v-v-vurma!

Arthur başını ellerinin arasına alarak pencerenin yanındaki sandalyeye adeta çöktü.


-Ben bunu hak edecek ne yaptım,bu çocuk geri zekalı,Ulu Tanrım..

Billy sessizce ağlamaya başladı. Dadılardan biri endişeyle Billy’nin yanına çöktü ve çocuğun başını okşadı. Bu arada Arthur hala konuşuyordu:

-Lanet olasıca bir aptal!

Sonunda hızla ayağa kalkıp, Billy’e baktı burnunu hızla çekip salondan öfkeyle çıktı. Dadı küçük çocuğa sarıldı. Kulağına fısıldayarak:

-Sen geri zekalı ve aptal bir çocuk değilsin!Sen şimdiye kadar gördüğüm en akıllı çocuksun.Biliyorum ki düzgün bir şekilde konuşmayı da öğreneceksin ve Bay Basset’ın dile getirmek isteyip de konuşamadığı önemli şey şuydu.Ailenin soyu bir büyücü..Şu an için bunu anlayabileceğini sanmıyorum.Ama iyi bir büyücü ve iyi bir varis olacaksın!

Billy dadısının şefkatli kollarına sığındı ve hıçkırıklara boğuldu. Dadı burnunu çekti ve gözleri pencereye bakarken:

-Ona göstereceğiz, yağacağı son şey olsa da ona yanıldığını kanıtlayacağız!

Billy’nin hıçkırıkları büyük ve sessiz salonda dadıların ve hizmetçilerin bakışlarına rağmen salonda yankılanıyordu..Dadının gözleri dolmuştu.Billy’i en iyi şekilde yetiştireceğine yemin etmişti..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://expectopatronum.turkforumpro.com/forum.htm
Cruella Anthea Dantes
Admin / Hogwarts Müdüresi / İksir Prof. / Ravenclaw B.S
Admin / Hogwarts Müdüresi / İksir Prof. / Ravenclaw B.S

Cruella Anthea Dantes
Kadın
Yaş : 24 Kayıt tarihi : 24/01/09 Mesaj Sayısı : 62 Nerden : LonDra Mücadele Tarafı : Aydınlık Kan Statüsü : Safkan

Leonardo Billy Dymeas Vide
MesajKonu: Geri: Leonardo Billy Dymeas Leonardo Billy Dymeas Icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 12:23 am

Çok fazla konuşma yapmışsın . Betimleme yok denilecek kadar az . Görünüm oldukça güzel fakat konuşmalar normal yazılardan daha fazla Very Happy Oabilir yine de . 78 puan veriyorum ...
_________________
Leonardo Billy Dymeas Britney
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://magicalworld.forumdizini.com

Leonardo Billy Dymeas

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Magical World :: Magical World :: Rp Dersliği -