AnasayfaAramaKayıt OlGiriş yap

Rp Hakkında Bilgiler !

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Cruella Anthea Dantes
Admin / Hogwarts Müdüresi / İksir Prof. / Ravenclaw B.S
Admin / Hogwarts Müdüresi / İksir Prof. / Ravenclaw B.S

Cruella Anthea Dantes
Kadın
Yaş : 24 Kayıt tarihi : 24/01/09 Mesaj Sayısı : 62 Nerden : LonDra Mücadele Tarafı : Aydınlık Kan Statüsü : Safkan

Rp Hakkında Bilgiler ! Vide
MesajKonu: Rp Hakkında Bilgiler ! Rp Hakkında Bilgiler ! Icon_minitimeC.tesi Ocak 24, 2009 10:58 pm

*RP bir doğaçlama tiyatroya benzer. Olağan olayların gidişatını siz belirlersiniz ve bunları yazdığınız mesajlarla yaparsınız. RP, rol yapma demektir ve bazılarımızın bildiği kadar da seviyesiz bir şey değildir. Bazılarımız bunu zor ve katı bulacaktır ama yabancı ülkelerde de kabul edildiği gibi RP böyle yapılmalıdır. Daha aşağıda örnekler göreceksiniz.

*Bazı arkadaşlarımız zamanla nasıl rp yapılır öğrendiler. İlk geldiklerinde sadece "Naber" derlerdi mesajlarında şimdi RP kurallarına uyuyorlar. Tabiki tam olarak hiçbirimiz yapamayız. Ama kendimizi geliştirebiliriz.

*RP yaparken bir üye kendisine bir kişilik seçer ve bu kişiliğin yapacağı şeyleri düşünüp yazar. Aynı bir kurmaca öykü gibidir.

*RP yapmadan önce kullanacağınız karakteri oluşturmalısınız. Bunu yaparken şu ana kadar yapmış olduğu şeyler, karakterinizin geçmişini oluşturur. . Daha sonra RP yaparken bunları esas almalısınız.
RP her türlü konuda kullanılabilecek bir oyun türüdür.

*RP sadece 2 kişi arasında da geçebileceği gibi daha fazla kişi arasında da geçebilir. Konuşma sırasında oyun dışı bir yazı yazacaksanız.

Üçüncü Kişi Gözünden

*RPler sizin gözünüzden yapılmaz. Sanki sizi birisi izliyormuş gibi yaparsınız. Yani 3. bir kişinin gözünden olanları anlatırsınız. Bunu yaparkende geçmiş zaman kullanırsınız. Örnek RP de bu maddeyi daha net anlayabilirsiniz

Alıntı:


Hermione annesi ve babasıyla King's Cross'taydı. Dönüp annesine;
"Sana söyledim, bu çok saçma peron 9¾ diye peron olmaz anne!"dedi Hermione. "Bu, bu tamamen saçmalık, bak işte bu 10. peron, bu 9. arasında sadece şu saçma duv- duv- duvar-" tam böyle derken gösterdiği duvarın tam önünde duran, kendisinden birkaç yaş büyük gibi görnen, aynı sandığı taşıyan bir oğlan yük arabasını süre süre, rahatça duvara doğru yürümüş ve içinden geçip ortadan kaybolmuştu. Hermione dili tutulmuş aynı yere gözünü dikmiş bakıyordu. Annesi gülümseyerek;
"Sanırım o büyük adamın-"
"Mr. Hagrid"
"Herneyse, Mr Hagrid'in dediği duvar bu galiba ve o mektupta yazan peron da aynısı olsa gerek. O çocuğun sandığı seninkiyle aynıydı. Hadi sende Hermione, bana yaz tamam mı?" dedi annesi ve Hermione'yi defeder gibi sırtından itekleyerek gitmeye zorladı.Hermione dönüp annesine baktı ve "Tamam, öyle görünüyor. Ben, gideyim öyleyse." dedi. Gözlerinden incileri akarken annesi; "Ooo, tatlı saçaklım, ağlama sadece okul. Bende yatılı okulda kalmıştım ve merak etme çok eğleneceksin." dedi ve göz yaşlarını silerken ona göz kırptı. Hermione kendini toparladı ve annesini öpüp derin nefes çekerek duvara doğru yürümeye başladı. Tam duvara gelince dayanamayıp durdu. Dönüp annesine baktı ve annesi
"İstersen koş!"
diye seslendi. Hermione kafasını -peki- anlamında salladı ve gerileyip koşarak duvarı aştı. Gözlerini sımsıkı kapamıştı, açınca karşısında koskocaman, tekerlerinin arkasından kırmızı dumanlar saçan siyih bir treni buldu. Etrafına bakınınca, kondüktör'ün Hogwarts Expresi'nin kalktığını ilan ederek herkesi trene davet ettiğini duydu.
Trene bindi ve arka vagonlara doğru ilerlemeye başladı. Boş bir vagon bulmaya çalışıyordu.
Hermione son vagonlardan birinde boş bir kompartıman bulmayı başardı. İçinden "İyiki de erken gelmişim." diye geçirdi. Geçip kompartımanın en kenarına, camın dibine oturdu. Sandığından 'Hogwarts: Bir Tarih' i çıkarıp karıştırmaya başaladı. Bir yandan da "Hmm, üç kez okudum... Amaaan olsun, bir daha okumaktan bir zarar gelmez."diye mırıldanıyordu. "Hogwarts, dört kurucunun..."
Hermione kendi başına oturup kitaba gömülmüşken birileri kompartımanının kapısını açtı.
Alıntıdır . İnşallah yararı olmuştur ...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://magicalworld.forumdizini.com

Rp Hakkında Bilgiler !

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Magical World :: Magical World :: Rp Dersliği -